Seriál Polda online

Nový seriál TV Prima Polda online ke shlédnutí. Aktuální napínavá kriminální minisérie s Davidem Matáskem v hlavní roli. Přesně takový je velice povedený seriál Polda. První díl měl v televizi premiéru v neděli 23. října 2016 v hlavním vysílacím čase. Celkem bylo natočeno osm hodinových epizod a my nemáme jinou ambici, než vám je přinést online, abyste si je mohli přehrát opravdu jednoduše a zdarma.

Polda je nový projekt televize Prima, kterým se tato komerční televize naplno vrhá do žánru kriminálek. Vždyť před Poldou jsme si užili skvělý seriál Mordparta s Jiřím Bartoškou a Vojtou Kotkem. Hlavním hrdinou Poldy je opět známá tvář a to herec David Matásek. Kromě něj se však můžeme těšit ještě na originální složení herců jako například Igor Orozovič, Lenka Vlasáková, Jiří Vyorálek, Ondřej Pavelka, Jana Kolesárová, Zdeněk Vencl, Jan Chudý nebo Jan Szymik.

Seriál Polda online ke shlédnutí.

Režisérem seriálu se stal zkušený Jaroslav Fuit, jenž má na kontě celou řadu seriálů a dalších projektů. Pro TV Prima natočil rovněž velmi úspěšné V.I.P. vraždy. A znát ho můžou i milovníci internetu, protože má na kontě i velkou část epizod úspěšné Kanceláře Blaník. Scénář k filmu napsal rovněž velmi zkušený Tomáš Holeček, který se specializuje hlavně na televizní seriály.

Líbí se vám seriál Polda? Co takhle si ho pustit na Bombuj.tv (více v článku).

Nový krimi seriál TV Prima s Davidem Matáskem v hlavní roli.

V televizi běží Polda každou neděli. Vy ale rozhodně na novou epizodu nemusíte čekat. Jednotlivé celé díly seriálu Polda pro vás připravujeme online ke shlédnutí na této webové stránce. Epizody pro vás nahráváme ve skvělé kvalitě. Máme zde inteligentní streamovací přehrávač, který se vždy přizpůsobí vašemu zařízení. Pro jeho aktivaci se stačí jenom přihlásit v horní části těchto webových stránek. Tak neváhejte a pojďte do toho.

Polda je klasický moderní krimi seriál. Hlavním hrdinou je poručík Michal Bříza, který se jako zázrakem po dvaceti letech v kómatu probouzí. Za nedlouho se vrací zpátky do služby. Asi už zapomněl, že právě ve službě přišel právě k onomu vážnému zranění, jenž ho na 20. let vyřadilo ze života. V každém díle bude muset řešit jiný zajímavý kriminální případ.

Kromě toho si musí poskládat i svůj vlastní život. Za ty roky co byl mimo se změnilo úplně všechno. Manželka ho opustila. Jeho kolega je teď šéfem oddělení. A všechny ty nové mobily a počítače. Bříza ale rozhodně nedostane čas na aklimatizaci. Hned je k němu přidělen nový mladý kolega Andrej a společně vyráží do terénu. Jejich první případ bude velmi brutální a zamotaný. Půjde o vraždu nedávno propuštěného pachatele vraždy osmiletého chlapce. Takový lidé mají hodně nepřátel. Celé je to o to podivnější, že se zločin odehrál už před 15 lety a podle všeho se okolo motalo i spousta lidí, které Michal sám osobně zná.

Čeká nás napínavá osmidílná minisérie.

Poručík Bříza to nebude mít vůbec lehké, ale tohle je teprve první případ a vlastně jenom odvar vší té špíny, jenž na něj čeká. Třeba po těch dlouhých letech ale zjistí i zajímavé informace o svém vlastním případu.

Shrnutí seriálu Polda

Polda je nepochybně povedený krimi seriál. Má vlastně takřka všechno co po něm můžeme chtít. Zajímavý příběh, temné prostředí umocněné velmi profesionální prací kamery. Také hlavní hrdiny David Matásek alias poručík Michal Bříza je ve své roli skvělý. Škoda, že do kriminálek nebyl obsazovaný častěji, protože je to nepochybně jedna z hereckých poloh, která mu velmi svědčí. Za filmem stojí rovněž i velmi zkušený team vedený režisérem Jaroslavem Fuitem. Výsledkem je opravdu dobře koukatelný a napínavý krimi seriál. Nebo by se spíše chtělo říci minisérie, protože Polda má jenom osm dílů. To je jistě dobře, že příběh nijak nerozbředne, ale u tak povedené kriminálky prostě chcete víc. No ale třeba se alespoň dočkáme druhé řady. My pro vás zatím máme přichystanou tu první. Seriál Polda je tady online pro vás.

Seriál Specialisté online

Seriál Specialisté od TV Nova online ke zhlédnutí. Nový ryze český krimi seriál je tady a vy si ho budete moci přehrát s námi. Je to napínavá detektivka, která je vlastně až na hraně thrilleru. Krátká minisérie o pouhých osmi dílech má ambice opravdu zaujmout. Buďte u toho i vy!

Pokračování textu Seriál Specialisté online

Rapl 1. díl online ke shlédnutí

Seriál Rapl 1. díl online ke shlédnutí. Nový český krimi seriál právě přichází na obrazovky České televize. A nejenom na ně. My jsme si tuto očekávanou premiéru nemohli nechat ujít a právě proto jsme vám hned první díl přichystali přímo zde na této webové stránce ke shlédnutí. Za 13. dílným seriálem stojí Jan Pachl a hlavní roli obsadil skvělý Hynek Čermák. Podobnost se skvělým Cirkusem Bukowsky není vůbec náhodná, protože právě na něj seriál volně navazuje.

Máte rádi kvalitní kriminálky, které jsou plné napětí a zajímavých případů? Máte rádi seriály s charizmatickým hlavním hrdinou, kterého poznáte už z jenom jeho pohybů? Máte rádi krimi seriály, kterým nechybí akční scény? Pokud je vaše odpověď na tyto otázky ano, tak byste si rozhodně za žádnou cenu neměli ujít seriál Rapl České televize. Ta si ho pro nás připravila na tradiční pondělní čas. První epizoda měla svojí premiéru v pondělí 29. srpna 2016. Se seriálem se tak budeme setkávat až do podzimu.

Seriál Rapl 1. díl online ke shlédnutí.

Rapla natočil režisér a scénárista Jan Pachl, pro kterého se tento žánr stal téměř charakteristický stejně jako pro představitele jeho hlavních rolí Hynka Čermáka. Kromě už zmíněného Cirkusu Bukowsky oba dva rovněž spolupracovali i na dvojici krimi filmů Gangster Ka. Ale abychom nezůstali jenom u těchto dvou, tak za kameru se postavil Marek Janda a hudba složil Tadeáš Věrčák. Další informace o tvůrcích a hereckém obsazení už si můžete najít sami na CSFD.cz. PS. Jsou tam i zajímavé recenze od diváků.

Opět se potkáváme s netypickým detektivem Kunešem. Neuplatným tvrďákem, tak trochu závislákem, pro kterého je jeho práce u kriminálky vše. Je to pořádně ostrý detektiv, který se nebojí ani těch nejhorších případů. Možná proto se mu lepí problémy na paty neuvěřitelnou rychlostí.

Kuneš je zase v nemilosti. Ošklivě zmlátil přítele své bývalé ženy, kvůli čemu musel dočasně odejít ze služby. Stejně jako vždycky mu za to hrozí regulérní odchod od policie. Samozřejmě nahoře si jsou dobře vědomi Kunešových schopností, a tak ho raději sami uklidí do pohraničí, kde si bude moci dál v klidu vyšetřovat.

Ostatně má další případ, který mu teď nedá spát. Je to vražda jeho kolegyně policistky Wágnerové, jenž se odehrála už před 2 lety. Bohužel se stále nepodařilo najít pachatele a zdá se to skoro nemožné. Jenže pohraničí nejsou jenom hory, lázně a pohodička. Je to především místo plné vykořeněných a zoufalích lidí, kde je kriminalita největší v republice. Chtě nechtě musí Kuneš cestou ještě vyřešit pár dalších případů.

Detektiv Kuneš je opět zpět.

Shrnutí seriálu Rapl 1. díl

Seriál Rapl 1. díl nezklamal. Jan Pachl a Hynek Čermák jsou zkrátka už osvědčené duo, které si sedí a společně dělají jenom tu nejlepší práci. Vede se jim to opravdu skvěle a my jsme naprosto nadšení, že můžeme být u toho. Právě proto jsme vám ostatně návrat detektiva Kuneše přichystali online ke shlédnutí. S námi si ho můžete přehrát opravdu jednoduše a na pouhých pár kliknutí myši. To je šance, kterou se opravdu vyplatí využít. Třeba právě hned teď. Rapl je nejlepší kriminálka letošního podzimu a další díly jsou navíc už prý na cestě. Užijte si to.

Pět mrtvých psů (2016) online ke shlédnutí

Krimi Pět mrtvých psů online ke shlédnutí. Nová minisérie České televize v režii Jana Hřebejka je tady. Čeká nás další zajímavý detektivní případ, ve kterém budu hrát velkou roli zvířata. Je to další z případů detektivního teamu Marie Výrové. Všechno přitom začíná opravdu nečekaně. Ze zoologické zahrady v Olomouci se ztratí tři živí medvědi. Přitom je jasné, že sami jenom tak uprchnout nemohli. Na místě zůstal i mrtvý hlídač.

Pro milovníky tajemných detektivních případů tady máme další zajímavou minisérii. Tu si pro nás přichystala Česká televize a jmenuje se Pět mrtvých psů. První díl měl premiéru na ČT 1 v hlavním vysílacím čase v neděli 10. Dubna 2016. Další díly pás následují vždy v neděli. My jsme pro vás všechny tři celé díly nahráli a připravili online ke shlédnutí. S námi si je tak budete moci přehrát opravdu jednoduše a na pouhých pár kliknutí myši. To je opravdu jedinečná příležitost, kterou se vyplatí využít.

Pět mrtvých psů (2016) online ke shlédnutí pro vás.

Dnešní případ nás zavede do krásné hanácké metropole Olomouce. Tady se odehrálo skutečně velmi neobvyklé přepadení, jehož cílem byla místní Zoo. V noci byla napadena skupinou velmi profesionálních a brutálních pachatelů. Ti zabili nočního vrátného a pak podle všeho odvezli tři místní medvědy. Jen tak bezestopy naložili tři obrovská a nebezpečná zvířata a zmizeli.

Tak takovou loupež kriminalistický team Marie Výrové na stole ještě neměl. Kdo by vůbec mohl mít nějaký užitek z takto obrovských zvířat, které by nebylo vůbec snadné někam skovat?

Další případ pro Marii Výrovou a její team.

Nějaké stopy se ale nakonec přeci jenom objeví a vedou do komunity zabývající se nelegálními obchody s exotickými druhy a navíc i psím zápasům. Ano i zápasy psů na život a na smrt jsou schopni někteří lidé i v dnešní době pořádat. Je to šokující, ale naprosto pravdivé. Stejně tak cizokrajná zvířata si vždy najdou svého kupce. Hlavně u velcí savci jsou váženi více než zlato. Části některých zvířat jsou dokonce pevně spjaté s asijskou medicínou a vedli málem k vyhubení některých druhů.

Z obliga nejsou ani zaměstnanci ZOO. Ne všichni totiž mají skutečně vřelý vztah ke zvířatům a kriminalisté přijdou s důvodným podezřením, že se někteří na oné tajemné krádeži podíleli. Tím pádem mají na rukou i krev z vraždy nevinného hlídače. Dnešní pátrání nám ukáže některé z temných hlubin naší společnosti.

Seriál je inspirovaný příběhem Michala Sýkory, který tentokrát předběhl knižní vydání. Děj seriálu má totiž být vydán i jako kniha, i když to bude asi až za delší dobu po odvysílání. Příběh adaptoval scenárista Petr Jarchovský a režie se ujal zkušený Jan Hřebejk, který má triku i předchozí volná pokračování. V hlavních rolích nás opět čekají skvělý herci jako například: Klára Melíšková (zahrála si Marii Výrovou), Miroslav Krobot (jako Viktor Vitouš), Tereza Voříšková (jako Kristýna Horová), Stanislav Majer (jako Pavel Mráz) nebo Tomáš Dastlík (jako Vojta Kubík).

Režie se opět ujal zkušený Jan Hřebejk.

Novou kriminální minisérii Pět mrtvých psů vám můžeme jenom doporučit. Navíc o to víc, že si jí nyní můžete přehrát s námi a to naprosto pohodlně a zdarma. Video se seriálem už na vás čeká online ke shlédnutí. Pojďte si ho přehrát s námi a dobře se bavte. Prvotní recenze i sledovanost tohoto mini seriálu vypadá opravdu hodně slibně a myslíme si, že byste se tak u něj mohli opravdu výborně bavit. Pro další informace vás odkážeme na CSFD.cz. Dobře se bavte!

Přehrát online seriál V.I.P. vraždy (2016)

Seriál s charizmatickými hrdiny zasazený do neobvyklého, ale krásného prostředí. Tak přesně to u nás chybělo. Naštěstí jsme se konečně dočkali. Televize Prima nám přináší nový detektivní seriál V.I.P. vraždy. Detektiv Beran a spisovatelka Wolfová budou řešit zdánlivě nepochopitelné vraždy spáchané mezi velmi vlivnými, slavnými a majetkově dobře zabezpečenými lidmi.

V.I.P. vraždy je nový detektivní seriál TV Prima. Svojí premiéru měl v neděli 7. února 2016. Seriál slibuje akční podívanou, zajímavé hrdiny se svými osobními příběhy a k tomu i akci. Podobných českých krimi seriálů moc není, což je o to větší důvod se radovat právě i nad tímto. V.I.P. vraždy natočil mladý režisér Jaroslav Fuit, který do hlavních rolí obsadil neokoukané duo Patrik Děrgel a Soňa Norisová. Kromě nich se ale v seriálu objeví i další skvělý herci jako třeba Zdeněk Podhůrský, Miroslav Vladyka, Jan Révai, Jitka Sedláčková, Tomáš Měcháček, Martin Myšička, Jana Stryková, Markéta Žítková nebo třeba Miluše Bittnerová.

Nový seriál V.I.P. vraždy (2016) a jeho dva hlavní hrdinové.

Pokud se vám nová kriminálka zalíbí, tak budeme jenom rádi. My jsme z ni ostatně unešeni už jenom z doby, kdy byla vůbec oznámena. Právě proto jí pro vás od prvního dílu nahráváme a zveřejňujeme na této webové stránce. Přímo zde si tak můžete nejnovější díl V.I.P. vražd přehrát online. Přehrávání přes internet má spoustu výhod, hlavně v tom, že tak můžete učinit, kdykoliv jenom budete chtít. Je to opravdu unikátní šance, která už se hodně dlouhou dobu nemusí opakovat.

Video se seriálem je vždy v prvotřídní kvalitě. Opravdu si dáváme záležet, aby jsem si váš oblíbený seriál opravdu maximálně užili. Vždycky se snažíme nahrávat v co nejvyšším rozlišení a nejvyšší kvalitě zvuku. Pro aktivaci našeho přehrávače se pak stačí jenom přihlásit v horní časti těchto stránek. Pak už si budete moci tento skvělý krimi seriál pouštět jakkoliv je libo.

Čeká nás opravdu napínavý krimi seriál. Pojďte si ho přehrát přes internet.

A o čem bude? Detektiv Tomáš Beran se právě vrací z nucené dovolené. Dva měsíce byl mimo službu, za nepřiměřený zásah při zatýkání. Na oddělení se ale leccos změnilo. Jeho šéf Major JUDr. Jan Sochor povolil vstup na oddělení spisovatelce Klaudii Wolfové – známé autorce detektivních románů. Ta hledá další náměty pro své příběhy, ale může být pro policii i užitečná. Je to totiž vystudovaná psycholožka a má kontakty do nejvyšších společenských kruhů. Vzala si totiž bohatého manžela a kromě toho se samozřejmě také slavná i jako spisovatelka.

Takto posílené oddělení se tedy může konečně vrhnout do práce. Kromě těchto dvou je tady i celá řada dalších skvělých policistů. Jmenovitě třeba kpt. Ivan Janda, který se nevyhýbá žádné akci. Nebo zkušený pohodář kpt. Čenda Čapek. Nechybí ani soudní patolog a elegán MUDr. Karel Štovíček. Důkazy pak zajišťují kriminalističtí technici: kpt. Ludvík Zvěřina a kpt. Viki Hrubešová.

Je to opravdu silný kriminalistický team a je to jenom dobře. Bude totiž řešit případy, na které si jiné policejní útvary netroufají. Ne snad kvůli tomu, že by vraždy mezi bohatými a vlivnými byli jiné, ale už jenom proto, že tito mocní lidé mají mnohem větší možnosti, jak uplatňovat svůj vliv. Každopádně nás čeká napínavý seriál, ve kterém nebude chybět akce ani opravdu zamotané kriminální případy.

Jan Révai si střihl roli drsného detektiva.

Seriál V.I.P. vraždy je pro vás připraven online ke shlédnutí na webovkách seriálové magazínu Cinemio.4fan.cz. Rozhodně se máte na co těšit. Vlastně proč se jenom těšit, když si navíc můžete V.I.P vraždy přehrát pohodlně online. A to nejenom na oficiální webové stránce Prima Play, ale i s námi. Přímo tady pro vás máme přichystaný k přehrání poslední díl V.I.P. vražd pohodlně a zdarma přes internet. Pojďte se skvěle bavit s tímto napínavým seriálem.

Gangster Ka (2015) přehrát online (zdarma!)

Film Gangster Ka online ke shlédnutí a zdarma. Pojďte si pustit netrpělivě očekávaný český akční krimi film. Je to možná jeden z nejvíce očekávaných snímků tohoto roku. Režisér Jan Pachl společně s Hynkem Čermákem v hlavní roli si pro nás připravili opravdu povedený mafiánský film po česku. S trochou nadsázky by se možná dokonce dalo říct, že je to takový malý český Kmotr. Je to příběh inspirovaný skutečným případem uprchlého Radovana Krejčíře, což také dává neskrývaně najevo. Protože ne všechno v jeho případu je ale známo, tak si museli filmaři mnohé také domýšlet. A kdo ví, třeba by mohli sami skončit neznámo kde.

Exkluzivně a jenom pro vás jsme si na této webové stránce připravili opravdu velmi netrpělivě očekávaný snímek. Je to film Gangster Ka, který v sobě spojuje drsné drama s akční filmem. Film měl svojí premiéru v kinech 10. září 2015 a velmi rychle se dostal do čela žebříčku divácké návštěvnosti. Asi pochopíte proč. Příběh Radovana Krejčíře hýbal českou společností opravdu dlouhou. Za podivuhodných okolností zbohatl, zatímco kolem něj se hromadily mrtvoly. Odsouzen byl v nepřítomnosti za daňové úniky, aby ještě předtím utekl do Afriky. Podle svých slov byl nevinný, ale překvapivě se v Africe začala historie opakovat.

Gangster Ka (2015) přehrát online a zdarma.

Dnes sedí Radovan Krejčíř ve vězení v Jihoafrické republice, kde byl také za své zločiny nedávno odsouzen. Jeho působnost byla podle všeho opravdu pestrá od vražd, vydírání, pašování omamných látek, daňové podvody. Zkrátka cokoliv vás jenom napadne. Ačkoliv sedí Krejčíř za mřížemi, tak to zřejmě není jeho poslední slovo. Vždycky totiž spoléhal na své vlivné kontakty, kterých si podle všeho udělat spoustu i v JAR.

Hlavní hrdina filmu se představí jako Radim Kraviec. Na první pohled je to vysoce inteligentní a šarmantní gentleman. Aby také ne, když má dokonce vystudovanou vysokou školu a vždy dbal na své vystupování. Jak se zdá, tak se narodil do správné doby. Změna režimu a kupónová privatizace umožňuje lidem doslova přes noc pohádkově zbohatnout. Stačí přitom jenom trochu přitlačit na pilo. Radim to navíc dělá opravdu mistrně. Tak aby se nezašpinil. Tam kde jiní přichází s otevřenými výhružkami a zbraněmi, tak on používá své právníky, známosti a intriky. A samozřejmě i hromadu peněž.

Radim Kraviec si jde tvrdě za svým.

Protivníci Radima Kraviece mizí potichu a navždy. Tak aby je už nikdy nikdo nenašel, což se ukazuje jako opravdu velmi efektivní strategie. Jeho nejoblíbenější obětí je stát, protože tomu je v zásadě jedno, jestli přijde o nějaký ten milion a nebo více. A jak se říká, tak s jídlem roste chuť. Kraviec se připravuje na svůj triumfální „obchod”, kterým má být ovládnutí státního podniku Čepro. Podnik, přes který proudí všechny pohonné hmoty v republice slibuje opravdu pohádkové bohatství. Takové jako nemá ani leckterý arabský šejk.

Jenže to nebude mít zdaleka tak snadné jak se na první pohled zdá. Káčko vždycky věřil svým lidem. Myslel si, že jsou k němu připoutáni tím nejsilnějším poutem – penězi. Jeden z jeho blízkých spolupracovníků Albánec Dardan Cirkel to ale táhl na obě strany. Kromě toho, že se snažil si nahrabat peníze pro sebe tedy předával informace policii. Radim Kraviec je zatčen. Ve vězení si ale nepobude dlouho, protože jeho šikovní a dobře zaplacení právníci ho odtamtud rychle dostanou.

Jenže právě jeho zatčením se dají věci do pohybu. Pod tlakem okolností ztrácí i Kraviec své nervy. Respektive je nucen překročit hranice, které dříve nikdy nepřekračoval. Mezi ně patří i likvidace svých souputníků. I když to stále dělá velmi po tichu a efektivně, tak se tím přeci jenom rozjíždí soukolí násilí a nekonečných pomst, ze kterého stříká krev. A stopy této životodárné tekutiny vedou zase ke Káčku.

Nechtěl si ušpinit ruce, ale přišel moment, kdy to jinak nešlo.

To je jenom úryvek z tohoto dramatického příběhu. Jak to dopadne vám už samozřejmě neprozradíme. Možná to tak trochu už i tušíte a dobrou nápovědou je i druhé pokračování Gangster Ka: Afričan, které se do kin dostane o cca měsíc a půl později. Gangster Ka je opravdu jedinečný a hodně zajímavý film. My vám ho můžeme jedině doporučit a právě proto jsme si ho ostatně připravili online ke shlédnutí na této webové stránce. U nás si ho tak můžete pustit pohodlně a zdarma online na pouhých pár kliknutí myši. To je opravdu jedinečná šance, kterou se snad nebude zdráhat využít. Rozhodně nemusí platit věčně. Nic totiž není věčné.

Další detaily o filmu Gangster Ka hledejte na webu Bioscopu. Na závěr vám ještě popřejeme příjemnou zábavu.

Policie Modrava 4. díl (15. Března 2015) přehrát online

Přehrajte si online přes internet seriál Policie Modrava 4. díl z 15. Března 2015. Přímo zde jsme si pro vás přichystali zbrusu nový díl tohoto nového krimi seriálu, který rychle nabírá na popularitě. Pokud máte rádi kvalitní seriály, tak by vás ani tento neměl minout. Video s dílem jsme pro vás nahráli v naprosto perfektní kvalitě a vy si ho tak nyní můžete pustit jednoduše na pouhých pár kliknutí myši. Název dílu zní: „Případ Strnad”.

Pokračování textu Policie Modrava 4. díl (15. Března 2015) přehrát online

Cirkus Bukowsky 2. řada – online ke shlédnutí

Seriál Cirkus Bukowsky je tady pro vás připraven online ke shlédnutí. Pojďte si i vy pustit přes internet druhou řadu tohoto povedeného krimi seriálu. Tato série měla premiéru na podzim 2014 a čeká na vás opravdu strhující podívaná plná atmosféry. Česká televize se seriál rozhodla nadsadit trochu nelogicky na pozdní noční hodinu, což je obrovská škoda. S námi ale nemusíte tento problém řešit, protože přes internet si můžete Cirkus Bukowsky přehrát kdykoliv jenom budete chtít.

Pokračování textu Cirkus Bukowsky 2. řada – online ke shlédnutí

Kriminálka Anděl (IV) 13. díl online ke shlédnutí

Seriál Kriminálka Anděl televize Nova je tady s novým 13. dílem z 4 řady tohoto oblíbeného seriálu. Dnešní epizoda se jmenuje „Letiště” a v televizi se vysílala v neděli 23. listopadu 2014. A o čem vlastně bude? To vám hned a velmi rádi prozradíme na následujících řádcích. Rozhodně je o co stát. Naši kriminalisté budou řešit případ vraždy mezi piloty. Je to atraktivní prostředí svázané citlivými vztahy z minulosti.

Pokračování textu Kriminálka Anděl (IV) 13. díl online ke shlédnutí